Ponedjeljak, 31 Svi 2021 11:51

Uvertira za Split:Mladi košarkaši Zadra postali juniorski državni prvaci-Buljan MVP

Prvi je to juniorski naslov državnog prvaka za KK Zadar nakon puna dva desetljeća.

Juniori Zadra novi su juniorski prvaci Hrvatske nakon što su u finalu u Domu košarke Cedevita slavili protiv Cedevite Junior 86:75 (16:15, 16:18, 31:21, 23:21). Gledali smo sjajno i izjednačeno finale do 3. četvrtine kada se Zadar rezultatski odvojio. No, Cedevita Junior izvlači posljednje atome snage i stiže do -4 (67:71) 5 i pol minuta do kraja. No, Zadrani, predvođeni Tomislavom Buljanom  nisu popuštali i zasluženo odnose pobjedu iz Zagreba.

Mvp finala 2021

Buljan je ubacio 30 koševa uz 10 skokova, Brala 21 koš uz 7 skokova i 3 asistencije. Kod Cedevite Junior ponajbolji Vito Kučić s 26 koševa i 3 asista, Matej Bošnjak je uz 12 koševa upisao i 12 skokova.

BOSCO BOLJI OD SPLITA ZA 3.MJESTO

U utakmici za treće mjesto, Split je držao svoje vodstvo nad Boscom dobrom igrom sve do sredine treće četvrtine, a onda su juniori Bosca napravili nevjerojatnu seriju 23:1, prešli u vodstvo i sačuvali ga do kraja utakmice. Iako su u drugom poluvremenu ostali bez najboljeg igrača Luke Krajnovića, najboljeg igrača, uspjeli su nadoknaditi njegov izostanak i stigli do velike pobjede. Iskontrolirali su stečenu prednost do kraja utakmice i došli do povijesnog uspjeha, a do njega su ga vodili prvi trener Pavel Sovulj te pomoćnici Petar Babić i Edi Rački.

Do pobjede ih je vodio raspoloženi Leon Šljivarić sa 23 poena, dok je Ivan Oštrić dodao 17.

Kod Splita, prvo ime Tonći Lisica sa 22 poena.

MVP  SPLIĆANIN IZ PODSTRANE

Zadar je i prije početka turnira slovio kao glavni favorit za titulu, a onda su to i potvrdili na terenu. U finalu ih je predvodio MVP završnice, Tomislav Buljan, koji je utakmicu završio sa impresivnih 30 poena i 10 skokova

Tomislav Mihael Buljan (18), mladi je talentirani košarkaš koji je  iz redova kadeta KK Mislav-Podstrana  sa 15 godina prešao u KK Zadar.Njegov talent su prepoznali trener Marko Selin i tadašnji direktor kluba Branimir Longin.                                                    Zanimljivost je da je zbog svojih atraktivnih poteza i zakucavanja u Zadru dobio nadimak „Air Buljan“.

Naj petorka turnira: Ivan Oštrić (Bosco), Duje Brala (Zadar), Tomislav Buljan MVP (Zadar), Vito Kučić  i Andrija Jelavić (Cedevita Junior). Nagrade HKS-a, Adidasa i Atlantic Grupe su uručili Mladen Erjavec ispred HKS-a i Marino Baždarić ispred organizatora turnira, Cedevite Junior.